Virtuální sídlo

                                                   pro společnosti v Ostravě

                                                                                     Bezpečí, profesinalita a kvalita

Jak změnit sídlo firmy

Sídlo firmy, tedy sídlo právnické osoby, které je také zapsané v zakladatelském dokumentu a na příslušných úřadech, musí být dáno skutečnou adresou, kde firma opravdu sídlí. Na této adrese by měla být správa firmy a možnost jednání vedením firmy a s klienty i se státní správou. Adresa sídla firmy tedy nemůže být jen poštovní adresou. Vždy musí být místem, kde firma má svou základnu, tedy správně sídlo. To se v průběhu existence firmy může změnit. Pak je třeba přistoupit ke změně adresy sídla firmy i ve všech dokumentech a na všech institucích a úřadech.

Změna sídla firmy

Změnit sídlo firmy můžete prakticky kdykoli. Stačí, pokud máte veškeré potřebné dokumenty. Jde však o časově náročnou změnu, spojenou s návštěvou úřadů a dokládáním různých listin a dokumentů. A samozřejmě, ani změna sídla firmy není zadarmo.

Dokumenty pro změnu sídla firmy

Změnu sídla firmy je třeba učinit v obchodním rejstříku. Potřebovat bude dva základní dokumenty. Prvním je originál výpisu z katastru nemovitostí a druhým souhlas majitele s umístěním sídla vaši firmy.  S těmito dokumenty je třeba obrátit se na příslušný rejstříkový soud a podat zde návrh na změnu. Návrh na změnu sídla firmy podává statutární orgán společnosti. Další dokumenty jsou potřeba podle toho, kde bude firma mít nové sídlo.

Změna sídla firmy v rámci města Ostravy

Změna sídla v rámci města je jednodušší a také levnější, pokud v zakladatelské listině je jen název města a ne celá adresa sídla firmy. V tomto případě není nutné dokládat zakladatelskou listinu. Plně stačí rozhodnutí statutárního orgánu. Je-li však v zakladatelské listině plná adresa sídla firmy, platí pro změnu sídla i v rámci jednoho města to, co pro změnu sídla do jiného města.

Změna sídla firmy do Ostravy jako do jiného města

Stěhuje-li se firma do jiného města, je změna sídla složitější a také dražší. Musí se totiž změnit také zakladatelská listina. To znamená, že budete potřebovat notářský zápis, který potvrdí souhlas se změnou sídla firmy všech společníků, nebo valné hromady. Ten přikládáte k žádosti o změnu sídla.

Rozhodnutí soudu o změně sídla firmy

Kromě zmíněných dokumentů je potřeba i kolek v hodnotě tisíce korun. Rejstříkový soud po předložení všech dokumentů a kolku, rozhodne o změně sídla firmy do 15 dnů od podání návrhu.

Povinnosti související se změnou sídla firmy 

Jakmile rejstříkový soud vydá rozhodnutí o změně sídla firmy, má podnikatel povinnost podat do 15 dnů ohlášení změny na finančním úřadě a dále pak na úřadě živnostenském. Podnikatelé, kteří mají zaměstnance, mají navíc povinnost, a zde je to jen do 8 dnů, nahlásit změnu sídla firmy na zdravotních pojišťovnách a úřadech správy sociálního zabezpečení.

Pronájem pro sídla

  • Krásné kanceláře v Ostravě.
  • Asistentské služby.
  • Možnost firemního sídla.
  • Nízké ceny pronájmu.
  • Office house Ostrava.
  • Adresa v Ostravě.

Virtuální sídlo firmy Ostrava

Virtuální sídlo, asistentka a kancelář.

Tel: 777 929 771

info@kancelar-ostrava.cz

Napiště nám a my se Vám obratem ozveme.

Dále by Vás mohlo zajímat

Nevíte kde si máte zajistit nejlevnější sídlo firmy Ostrava? Pokud měníte sídlo firmy, přečtete si článek jak změnit sídlo firmy. Pokud zvažujete změnit sídlo firmy, zjistěte proč hodně firem využívá pronájem adresy na sídlo firmy v Ostravě.